SZLACHETNE ZDROWIE

Gdyby rzeźnie miały szklane ściany, każdy byłby weganinem

Login:
Hasło:
Zarejestruj się!
Co robić z takimi łobuzami?

24.08.2010 o godz. 10:11
No i mamy sezon na truskawkowy zawrót głowy :)
Lubicie truskawki? Ja uwielbiam. Mniam, mniam.


Tagi: truskawki
13.06.2010 o godz. 11:52
Hej,

Czy nie za dużo narzekamy? Czy nie za dużo piszemy o sobie? A to coś nas boli, a to nauczycielka jest niedobra, a to mama ciągle marudzi, a to nasz chłopak jest bee...

Rozejrzyjcie się dookoła. Wszędzie są ludzi. Wszędzie są czujące istoty. Wszędzie są biedni, chorzy. Może mniej sprawni, może zbyt samotni, może za bardzo dyskryminowani?

Może ktoś czeka na waszą pomoc? Może wasz schorowany sąsiad? Może wasza młodsza koleżanka? Może wasz daleki kuzyn? Może jakiś biedny zwierzaczek cierpi z powodu głupoty złych ludzi?

Wystarczy, że uśmiechniesz się do takiej osoby :) Wystarczy, ze czasem zapytasz: Czy pomóc w czymś? Można pomóc w zakupach, w załatwieniu sprawy urzędowej, w czymkolwiek.

Nie trzeba się narzucać i nie trzeba robić tego na pokaz. Wystarczy okazać bliźniemu trochę serca.

Pomagajmy sobie nawzajem. Mniej narzekajmy, a częściej bądźmy optymistyczni i uśmiechnięci. To nic nie kosztuje, to nie boli, to jest łatwe :)

Mniej myślcie o sobie. Bądźcie mniej egoistyczni. Żyjecie wśród innych - pamiętajcie o tym :)

Pozdrawiam
12.06.2010 o godz. 11:37

Spożywanie większej ilości owoców, obok niezaprzeczalnych korzyści zdrowotnych, skutkuje pozytywnym wpływem na nasze środowisko życia, o czym przeczytacie w interesującej publikacji: "OWOCOWA DIETA - czyli balsam dla ciała i ducha".
„Owocowa dieta
– czyli balsam dla ciała i ducha”,
jest to wartościowa, fachowa,
łatwa do zrozumienia pozycja,
która została wydana w nowoczesnej,
wygodnej formie ebooka.
Dostępna natychmiast, na stronie
Wydawnictwa You-Ebook:

http://tiny.pl/hm47c
11.06.2010 o godz. 15:05
ONZ wzywa świat do przyjęcia wegańskiej diety!

"Ogólnoświatowa tendencja zmiany diety na wegańską, jest konieczna w celu ocalenia świata od głodu, braków paliwowych i najgorszych skutków zmian klimatu" - raport ONZ, z 3 czerwca 2010 r.

Przypominamy, że weganizm polega na całkowitej rezygnacji z jedzenia mięsa, jaj, mleka, sera i wszelkich produktów pochodzenia zwierzęcego. Wybieramy weganizm, ponieważ jest to zdrowy i współczujący sposób życia, w przeciwieństwie do krwawego, okrutnego sposobu życia opartego na spożywaniu mięsa :)

07.06.2010 o godz. 12:55
Kto z nich jest bydlęciem? No, kto?

24.05.2010 o godz. 15:51
Kwietniowa sałatka owocowa.

- grejpfrut (najlepiej zielony)
- melon (najlepiej żółty)
- winogrono (najlepiej bezpestkowe)
- jabłko (słodkie)
- garść rodzynków (wcześniej namoczonych)
- garść wiórków kokosowych
- kilka zielonych listków świeżej mięty albo bazylii (niekoniecznie)
Owoce rozdrobnić, wymieszać z rodzynkami, wiórkami kokosowymi i zielonymi listkami.
Odstawić w chłodne miejsce (niekoniecznie do lodówki) na ok. 30 minut. Gotowe. Smacznego :)


14.04.2010 o godz. 16:36
"Odpowiednio zaplanowane diety wegetariańskie są zdrowe, spełniają zapotrzebowanie żywieniowe i zapewniają korzyści zdrowotne przy zapobieganiu i leczeniu niektórych chorób. Dobrze zaplanowana dieta wegańska oraz inne rodzaje diet wegetariańskich są odpowiednie dla wszystkich etapów życia, włącznie z okresem ciąży i laktacji, niemowlęctwa, dzieciństwa oraz dorastania" - Amerykańskie Stowarzyszenie Dietetyczne i Dietetycy Kanady (lipiec 2009 r.)"Obserwacje naukowe ostatnich lat wskazują na dobroczynny wpływ diety
wegańskiej na rozwój dzieci i na zmniejszone ryzyko zachorowań na choroby wieku dorosłego w późniejszym okresie życia" - Zespół Kliniki Pediatrii Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu (grudzień 2009 r.)
[/center]
12.04.2010 o godz. 11:50
Świat nareszcie zaczyna rozumieć, że brutalność, krzywdzenie, wojny, brak szacunku dla każdego życia - trwać będą tak długo, jak długo ludzie będą jeść mięso.

W dniach 10 maja - 16 maja obchodzimy Ogólnopolski Tydzień Wegetarianizmu.
http://viva.org.pl

W dniach 30 maja - 6 czerwca obchodzimy Tydzień Weganizmu.
http://empatia.pl

Ty też możesz zdrowo żyć bez jedzenia mięsa :)
10.04.2010 o godz. 09:49


Tagi: święta
29.03.2010 o godz. 16:39
"Od wczesnych lat życia wyrzekłem się jadania mięsa i przyjdzie czas, gdy ludzie tacy jak ja, będą patrzeć na mordercę zwierząt tak samo jak teraz patrzą na mordercę ludzi" - Leonardo da Vinci
26.03.2010 o godz. 15:06


Naprawdę, świętowanie nie polega na objadaniu się zwłokami czujących istot :)
26.03.2010 o godz. 14:33Czy już ktoś widział w tym roku bociana?
Tagi: bocian wiosna
23.03.2010 o godz. 10:45
WIOSNA PRZYSZŁA!!!

W I O S N A :)
Tagi: wiosna
20.03.2010 o godz. 12:13
20 marca - Międzynarodowy Dzień Bez Mięsa

Dzień Bez Mięsa (Meatout Day) powstał z myślą, aby choć na jeden dzień w roku zrezygnować z jedzenia mięsa, a co za tym idzie zabijania zwierząt na rzecz propagowania jadłospisu na bazie warzyw, owoców, zbóż i uczenia zdrowego trybu życia i diety wegetariańskiej/wegańskiej jako przyjaznej dla organizmu człowieka.

Po raz pierwszy Dzień Bez Mięsa zorganizowany został w 1985 roku w Ameryce poprzez aktywistów z organizacji na rzecz przestrzegania praw zwierząt. Ich celem było poinformowanie ludzi o zaletach prawidłowej diety wegetariańskiej i uświadomienie, jak ważne dla zdrowia są prawidłowe przyzwyczajenia żywieniowe i nauka zdrowego odżywiania już od najmłodszych lat. Jak podaje oficjalna strona organizacji www.meatout.org
Dzień Bez Mięsa obchodzi się hucznie we wszystkich stanach Ameryki poprzez takie inicjatywy jak: rozdawanie zdrowej żywności i ulotek informacyjnych, demonstracje przyrządzania wegetariańskich dań, odczyty, festiwale itp. Przygotowania do Dnia Bez Mięsa trwają od początku marca.
Obecnie Dzień Bez Mięsa obchodzony jest w wielu krajach.
Nie bez powodu na datę obchodów Dnia Bez Mięsa wybrano 20 marca, jest to bowiem dzień poprzedzający nastanie kalendarzowej wiosny, a jak wiadomo wiosna to najlepszy czas w roku na zmianę diety, wzbogacenie jej o świeże warzywa i owoce.Dlaczego Dzień Bez Mięsa? Przejście na zieloną dietę:
- zmniejsza ryzyko raka i chorób serca.
- zmniejsza ryzyko zatruć pokarmowych takich jak: salmonella, E coli, Campylobacter, choroba wściekłych krów, ptasia grypa...
- zmniejsza negatywne skutki zmian klimatycznych.
- poprawia samopoczucie, zwiększa energię i siły witalne.
- zmniejsza domowy budżet przeznaczony na jedzenie.
- ratuje życie zwierząt

Najlepiej byłoby, gdybyście e ogóle przestali jeść mięso. Jeśli od razu nie możecie tego zrobić, spróbujcie chociaż przez jeden dzień w tygodniu spożywać tylko roślinne posiłki. Jeśli i na to was nie stać, ze względu na ograniczenia nawykami, odpuśćcie sobie mięso chociaż raz w miesiącu. Powodzenia :)
18.03.2010 o godz. 10:20
Paul Mc Cartney, były beatles, wraz ze swoją żoną oraz córkami, propagują na całym świecie pomysł: „Bezmięsny Poniedziałek”. Chodzi o to, żeby choć raz w tygodniu, całkowicie zrezygnować z jedzenia mięsa (ryby i drób, to też mięso) oraz produktów pochodzenia zwierzęcego (mleko, sery, jaja).

Ludzkość już dość nakrzywdziła i nazabijała zwierząt. Nadszedł czas, aby to przystopować. Bez jedzenia mięsa można zdrowo żyć. Mc Cartney mówi: „Mięso przestaliśmy jeść wiele lat temu. W czasie niedzielnego lunchu, wyglądając przez kuchenne okno, dostrzegliśmy nasze małe jagniątka, bawiące się radośnie na łące. Spoglądając ponownie na nasze talerze, zdaliśmy sobie nagle sprawę, iż spożywamy właśnie nogi zwierzęcia, które jeszcze nie tak dawno temu, równie wesoło biegało po pastwisku. Wymieniliśmy spojrzenia, stwierdzając: Zaraz, zaraz, przecież my kochamy te owce - to takie łagodne stworzenia. W takim razie, dlaczego je zjadamy? Więcej już tego nie zrobiliśmy. Zostając weganinem ratujesz zwierzęta i ludzi, chronisz środowisko naturalne i jest to jedna z najzdrowszych rzeczy jakie możesz zrobić!”.Czy Wy potrafilibyście choć jeden, cały, dzień w tygodniu, jeść tylko potrawy roślinne (warzywa, owoce, zboża, orzechy…)? Tak naprawdę, nie musi to być poniedziałek :)

Czy mielibyście dość silnej woli, aby nie ulegać nawykom jedzenia zamęczonych istot?
09.03.2010 o godz. 14:50

"Mniej więcej do trzeciego roku życia kochanie wszystkich zwierząt jest dla nas naturalne, niemal odruchowe. Gdy pewnego dnia na naszym talerzu ląduje kawałek mięsa, który już niczego nie udaje - nie wiemy, skąd się wziął. Nie byliśmy bowiem świadkami zabijania. Dowiadujemy się, że to kawałek cielaczka, świnki albo kurczaczka. Czy to znaczy, że to zwierzątko zostało zabite? – pytamy. W odpowiedzi słyszymy, że wprawdzie kurczaczek, cielaczek albo świnka zostały zabite ale to były inne świnki, cielaczki, kurczaczki - nie te znajome, które tak szczerze kochamy. Tak wygląda pierwsza lekcja podwójnej moralności, która potem pomaga nam wzniecać wojny i zabijać tych, których nie znamy" - Wojciech Eichelberger
02.03.2010 o godz. 13:13
Pomarańcza
Owoc cytrusowy, bogaty szczególnie w witaminę C, zawiera także witaminę A, P, z grupy B (w tym cenny kwas foliowy), składniki mineralne (potas, fosfor, wapń, cynk, żelazo, magnez), błonnik oraz cenne enzymy. Ma właściwości bakteriobójcze. Pomarańcza to świetna porcja zdrowia, szczególnie zimą, gdy trudniej o urozmaiconą w witaminy dietę. Najlepiej pomarańcze jeść na surowo. Sok pomarańczowy jest pełen zalet, jeśli świeżo wyciśniemy go z owoców i wypijemy nie odcedzając fragmentów miąższu. Sok pomarańczowy działa lekko przeciwgorączkowo, delikatnie reguluje ciśnienie krwi, pobudza umysł do myślenia. Polecany jest osobom narażonym na stresujące sytuacje oraz uczącym się.

WIĘCEJ O SOKACH OWOCOWYCH

23.02.2010 o godz. 09:50
Promyk
SZLACHETNE ZDROWIE
Skąd: Magiczny Kraj
O mnie: studiuję dietetykę, jestem, myślę, piszę
statystyki
sekcja użytkownika
To, co zjadamy i jak zjadamy, jest bardzo ważne dla nas i dla świata. Interesuję się zdrowym odżywianiem, ale proszę pamiętać, że moje wpisy nie są formalnymi poradami medycznymi :)

Custom Myspace Clock