SZLACHETNE ZDROWIE

Gdyby rzeźnie miały szklane ściany, każdy byłby weganinem

Login:
Hasło:
Zarejestruj się!

Moje aktualne wpisy

1 paździrnika

"Jeśli nie zmienimy naszych wyborów żywieniowych, nic innego się nie liczy, ponieważ to mięso niszczy większość naszych lasów, to mięso zanieczyszcza wodę, to mięso tworzy choroby, co sprawia, że większość naszych pieniędzy trafia do szpitali. Zatem to jest pierwszy wybór dla każdego [czyli przejście na weganizm], kto chce ocalić Ziemię’’ - Maneka Gandhi

1 października obchodzimy Światowy Dzień Wegetarianizmu (World Vegetarian Day). Święto zostało ustanowione przez Międzynarodową Unię Wegetariańską (International Vegetarian Union - IVU) w 1977 roku New Delhi w Indiach, podczas 24. Światowego Kongresu Wegetariańskiego. Od ponad trzydziestu lat głównym celem tego dnia jest promocja wegetarianizmu. Każdego roku 1 października na całym świecie wskazywane są korzyści płynące z tego sposobu życia, wolnego od okrucieństwa i przemocy wobec zwierząt, jakże istotnie wpływającego na nasze własne zdrowie i samopoczucie. Tego dnia odbywają się także liczne wydarzenia promujące wegetarianizm: występy artystyczne, poczęstunki wegetariańskie, marsze, pochody oraz przedstawienia i happeningi. Do organizacji Światowego Dnia Wegetarianizmu przyłączają się organizacje działające na rzecz ochrony zwierząt i środowiska naturalnego, zdrowego stylu życia oraz osoby, które we własnym zakresie organizują różnorakie przedsięwzięcia promujące wegetarianizm i model życia bez okrucieństwa.
01.10.2011 o godz. 08:43
Komentuj post użytkownika (maksymalnie 1024 znaki)
Promyk
SZLACHETNE ZDROWIE
Skąd: Magiczny Kraj
O mnie: studiuję dietetykę, jestem, myślę, piszę
statystyki
sekcja użytkownika
To, co zjadamy i jak zjadamy, jest bardzo ważne dla nas i dla świata. Interesuję się zdrowym odżywianiem, ale proszę pamiętać, że moje wpisy nie są formalnymi poradami medycznymi :)

Custom Myspace Clock